Connect with us

Haberler

Bitkilerin Profesörü TRT Radyo’ya Konuk Oldu

Yayınlayan

da

TRT Radyo’da @trtradyo Memleket Sohbetleri programında Hilal Aksungur Hanımefendi ile; bu hafta Malatya’yı konuştuk… Radyo programında önemli soruları yanıtlayan Karabulut, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda duygularını şu kelimelerle ifade etti:
“İnsan ister istemez duygulanıyor. Anadolu, toprak, doğa ve doğal yaşamı gün geçtikçe özlüyor insan… #Malatya 6 Şubatta çok kayıp verdi çok yıkım oldu. Allaha Şükür devletimiz ayağa kaldırmak için diğer illerde olduğu gibi en hızlı şekilde toparlamaya devam ediyor. ALLAH CC devletimizi var eylesin. Güçlü kılsın.”

Nelerden mi konuştuk: Yöresel lezzetlerden, Cennet Bahçesinden çekirdeğe, köy ve toprağın önemine, sağlık için huzur için barış için yeşilliği bitkisi bol doğa ile başbaşa bir dünyada okumak, çok okumak …

“Gençler; Siz hiç ağaç altında oturup kompozisyon yazdınız mı? Gübre kokusu içinde uyudunuz mu? İnek sağdınız mı mesela; kuzu otlattınız mı? Yani herşey sosyal medyada göründüğü gibi yapay değil kimse kolay yetişmiyor. Biliyorum çok hızlı büyümek istiyor sunuz ama şunu bilin ki hayat zaten çok hızlı geçiyor. Lütfen sabırlı olun ve doğayı yaşamı sevin… Hayal kurun mesela, çizin, müzik sahnesi çıkarın, dua edin, her dili öğrenin,ve lütfen tüm kitapları olduğu gibi Kuran-ı Kerim’de okuyun ve anlayın. Geç kalmayın bilim ilim sadece okumakla değil aynı zamanda yazmak kaleme dökmekle de oluyor. O tv lerde sosyal medyalarda gördüğünüz yaşamlar gerçek değil, gerçek doğa da doğal olanda saklı. Toprağınızı vatanınızı , bayrağınızı sevin yurt dışı göründüğü anlatıldığı gibi değil her şey muamma dışlanma hayat zor yani oralar da… Ben yaşadım. Bir gün paylaşırım onu da sizlerle… Sizi seviyorum; kendinize iyi bakın bir daha ki yazımda severseniz buluşmak üzere diyorum. Allaha emanet olun… Şimdiden hayırlı kandiller. Rabbim dualarımızı kabul eylesin. Birdaha böyle felaketler yaşatmasın devletimizi var eylesin.”

 

 Haberin yer aldığı platformlar: 

  1. https://www.e-magazin.tv/bitkilerin-profesoru-trt-radyoya-konuk-oldu-1339-haberi
  2. https://baskentpostasi.com/bitkilerin-profesoru-trt-radyoya-konuk-oldu/
Okumaya Devam Et
Yorum Yapmak İçin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Limonotu’nun Faydalarını Birebir Açıkladık

Yayınlayan

da

Tarafından

Okumaya Devam Et

Haberler

Neşe Berber ile Sağlık, Akademi ve Milli Yerli Üretim Konuları Hakkında Konuştuk

Yayınlayan

da

Tarafından

Okumaya Devam Et

Haberler

Uluslararası Sağlık Turizmi Konferansı Ankara’da Yapılacak

Yayınlayan

da

Tarafından

İHA- Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu, dünya devletlerinin Ankara büyükelçilikleri iş birliğiyle Ankara’da “Uluslararası Sağlık Turizmi Konferansı” yapacak.

Sağlık Turizmi Konferansı hakkında bilgi veren Sağlık Turizmi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, “Uluslararası Sağlık Turizmi Konferansı” hakkında bilgi verdi. Karabulut, “SANKON ve Türk Hükümetinin destek ve katkılarıyla, dünya devletlerinin Ankara Büyükelçilikleri işbirliğiyle, Ankara Sağlık Turizmi Federasyonu olarak Ankara’da Uluslararası Sağlık Turizmi Konferansı yapacağız. Afrika, Avrupa, Arap Yarımadası, Asya, Latin Amerika ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere dünya devletiyle sağlık turizmi konferansları yapmaya başladık. Sağlık turizmi alanındaki çalışmalarımıza bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Haberin yayınlandığı platformlar: 

  1. https://www.etikhaber.com/uluslararasi-saglik-turizmi-konferansi-ankarada-yapilacak

  2. https://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/uluslararasi-saglik-turizmi-konferansi-ankarada-yapilacak-72205534

  3. https://www.turkgun.com/uluslararasi-saglik-turizmi-konferansi-ankarada-yapilacak

Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2023 Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'un Resmi Web Sayfasıdır.